גורי חתולים חדשים - מה לקנות בשבילם

ברוכים הבאים למועדון החתלתולים!

מזל טוב, אתם ההורים הגאים של גור חתולים חדש! לאורך השבועות, החודשים והשנים הבאות מצפים לכם המון רגעי אושר ושעשוע עם החתול החדש שלכם.

כדי שתתחילו בכפה ימין, הנה הצ’ק ליסט – רשימה של כל הדברים שאתם צריכים שיהיו בהישג יד לפני שהחתלתול החדש מגיע הביתה. כמובן שאם עשיתם מצווה ואספתם חתלתול נטוש ההתארגנות תהיה תוך כדי תנועה..

כדאי לקנות (must have)

אוכל לגורי חתולים

מזון ייעודי לגורי חתולים

גורי חתולים גדלים ומתפתחים במהירות. מזון המיועד לגורי חתולים, יספק להם את כל הצרכים התזונתיים בשלב קריטי זה של חייהם: רמות מתאימות של חלבון, שומן, ויטמינים ומינרלים, סיבים תזונתיים ואנרגיה . 

ההמלצה היא לתת 60% מזון רטוב (שימורים) ו40% מזון יבש. חתולים הם טורפים (קרניבורים מוחלטים) ולכן הבשר צריך להיות תמיד מרכיב ראשון ועיקרי במזונם.

קראו את הרכיבים על התווית, כך תוכלו לזהות את איכות המזון. מזון איכותי יכיל בשר כמרכיב ראשון ולא יכיל כימיקלים משמרים וצבעי מאכל. זהו כלל אצבע נכון לבחירת מזון גם להמשך חיי החתול.

למגוון מזונות איכותיים לגורי חתולים.

חטיפים לחתולים

חטיפים לחתולים הם שימושיים מאוד. תוכלו להיעזר בהם במגוון מצבים: כתגמול על התנהגות שתרצו לחזק, כהסחת דעת, לאילוף בסיסי (כן. אפשר לאלף חתולים אילוף בסיסי בשיטה זו, רק צריך למצוא את החטיף המניע הנכון). 

יש לוודא כי חטיפים אינם מהווים יותר מ10% מצריכת הקלוריות היומית של גור החתולים. 

כמו לגבי המזון, יש לשים לב שהחטיפים הם חטיפים איכותיים המכילים בשר ואינם מכילים כימיקלים משמרים וצבעי מאכל.

חתיפים לחתולים מחזקים התנהגות רצויה

צעצועים לחתולים

חתולים הם יצורים סקרנים ופעלתנים מטבעם. צעצועים לחתולים יוסיפו עניין ליום שלהם במיוחד אם הם נשארים בבית לבד. יש סיכוי שאף יוותרו על התענוג שברדיפה אחרי הרגליים שלכם. 

שימו לב: בכל פעם שאם נותנים צעצוע, בדקו שהוא עדיין תקין. חלקים מצעצועים עלולים להבלע או להשאף.

צעצועים לחתולים להפגת שיעמום

קנו להם כמה סוגי צעצועים וראו מה הם מעדיפים. איך מזהים חתול משועמם ואיך עוזרים לו להתגבר על השעמום, קראו כאן

משטח או עמוד גירוד

עמוד גירוד לחתולים

חשוב לקנות עמוד גירוד או משטח גירוד. גירוד הוא התנהגות נורמלית לחתולים ואם יתרגלו בגיל צעיר להשתמש במשטח/ עמוד גירוד, אולי הם ירחמו על ריפוד הרהיטים.

אם קניתם עמוד והחתול לא התלהב, אל תתייאשו ועברו למשטח גירוד. יש האוהבים משטח אופקי ויש המעדיפים עמוד גירוד אנכי. 

ארגז לצרכים

ארגז חול לצרכים של חתולים

ישנם הרבה סוגים של ארגזי צרכים בשוק: מכוסים או פתוחים, עם פתח למעלה או בכלל אוטומטיים? ישנו גם מגוון רחב של סוגי חול.

קחו בחשבון, שהבחירה אם להשתמש בארגז חול זה או אחר היא של החתול בסופו של דבר. אם הוא לא מתרגל לארגז שקניתם, לא תהיה ברירה אלא לנסות ארגז אחר. כדאי לנסות לשלב את ההעדפות של החתול עם הדרישות שלכם.

את הארגז יש לנקות מצואה מידי יום: להוציא גושים גדולים ולהוסיף חול אם צריך. פעם בשבוע לרוקן את כל הארגז, לנקות אותו ולמלא בחול חדש.

אל תשכחו את הכף מיועדת לניקוי הארגז. זה יקל עליכם להוציא את הגושים.

הנה טיפ: רוב החתולים שונאים חול קריסטלי, קנו חול מתגבש מאיכות טובה.

חומרי ניקוי

חומרי ניקוי

חומרים לניקוי “תאונות”. חשוב לקנות חומרים שמסומנים כבטוחים לחיות מחמד. חומרי ניקוי המכילים אנזימים יעילים בפירוק והעלמה של ריח השתן של החתול. 

יש לאחסן בארון סגור ונעול ולנקוט זהירות כמו עם כל חומרי הניקוי.

ארגז נשיאה

ארגז נשיאה או כלוב נשיאה לחתול

חשוב שיהיה בבית ארגז נשיאה (כלוב נשיאה) שישמש בעיקר כדי לקחת את החתלתול לווטרינר לשם קבלת חיסונים  וטיפולים בשעת הצורך. ישנם כמה סוגים של ארגזי נשיאה. אנחנו ממליצים על ארגז נשיאה מפלסטיק שקל ופשוט להכניס אליו את החתול. כדאי להשאיר מידי פעם את הארגז פתוח על הרצפה, לרפד אותו, ואף להכניס לתוכו חטיפים, החתול יתרגל להיכנס אליו מרצונו ולהיות בפנים  ולא להיות מאוים ולהתנגד בשעת הצורך להכניסו לשם.

רשתות לחלונות

חתולים אוהבים מאוד חלונות. במיוחד חתולים שלא יוצאים החוצה. אם תשאירו חלון פתוח, החתול עלול לראות ציפור או גירוי אחר כלשהו ולקפוץ אליו. 

אמנם חתולים בד”כ נוחתים על הרגליים אבל אם מדובר בגובה משמעותי (כן, גם קומה ראשונה), הם עלולים להיפגע. ישנם סיפורים על חתולים שקפצו מחלון הקומה השביעית ושרדו כדי לספר לחברים אבל לא נמליץ לנסות זאת בבית. 

רשתות בחלונות שלא יפול חתול חס וחלילה

לא מספיק להקפיד על תריסים בחלונות. התריסים הם גמישים וחתולים, כידוע, גמישים למדיי (ראו תמונה) ועשויים להשתחל בין הסורגים.

הקדימו תרופה למכה ורשתו את החלונות.

אם יש לכם מרפסת ויש לכם אפשרות, רשתו את מעקה המרפסת. זה אולי מכוער אבל בטוח. 

 

לא חייבים לקנות, אבל נחמד שיש (nice to have)

מיטה לחתול

מיטה לחתולים לא באמת נחוצה, ממילא הם יעדיפו לישון אתכם

מיטה לחתולים לא באמת נחוצה, ממילא הם יעדיפו לישון אתכם

לא חייבים. חתולים אוהבים מקומות נעימים וחמימים להתכרבל בהם ובדרך כלל יעדיפו מקומות גבוהים אם אתם במיטה או על הספה אין ספק שיעדיפו איתכם. 

עץ חתולים

עץ לחתולים - לא חיוני אבל מגניב

למרות השם הנחמד, לא מדובר בעץ שצומחים עליו חתולים אלא במגדל טיפוס שעשוי מעץ ובנוי כך שיתן מענה לצרכי החתולים בטיפוס ובשהות בגובה. 

נחמד שזה יהיה בבית במיוחד אם יש בבית יותר מחתול אחד. חתולים אוהבים לטפס ולשרוט ועץ חתולים נותן להם מענה לצרכים אלה. הוא אמנם לא יחליף את אדן החלון, המדף, השולחן או הספה, אבל הוא תוספת נחמדה לחתול. 

רק שימו לב שהעץ יציב.

יאללה, לכו לקניות

מאמצים חתול – הנה רשימת הקניות – רשימה עם רשימת הנקודות החשובות ועם קוביה קטנה ליד כל סעיף שתוכלו לעשות וי ולא תשכחו כלום.

ישנם כמובן דברים שניתן לרכוש בהמשך הדרך אך 3 דברים הם הכרחיים מהיום הראשון: מזון לגורי חתולים, ארגז צרכים וחול לחתולים.

רשימת קניות – חתול חדש