קיץ ישראלי. הטמפרטורה מטפסת והשמש מחממת את המדרכות עד כדי כוויה בכריות כפות הרגליים. אומרים שבשיא החום אפשר לטגן על המדרכה חביתה. אך כלבים זקוקים לטיולים שלהם גם בקיץ הלוהט.

טיול ביום קיץ - כלב ובעליו

ככל שהטמפרטורות מטפסות יותר ויותר מעלה  יש לשים לב ביתר הקפדה  לצרכיהם של הכלבים והחתולים שלנו. בנוסף לדאגה שישתו מספיק מים ולדאגה לטמפרטורה נוחה בסביבתם בכדי שלא יקבלו מכת חום, יש לדאוג גם לכפות הרגליים שלהם. רצוי כמובן לא לצאת איתם מהבית בשעות היום החמות במיוחד.

כריות כפות הרגליים של כלבים וחתולים

כריות כפות הרגליים של כלבים וחתולים מכוסות עור עמיד שהתפתח על מנת לאפשר לבעל החיים ללכת חשוף  על משטחים. אך למרות שהוא בנוי כך שיוכל לשאת בנטל, גם הוא עלול להיפגע.

כריות כף הרגל של כלב

מה גורם לכוויות בכריות כפות הרגליים?

הסיבה השכיחה ביותר לכוויות בכריות כפות הרגליים של כלבים וחתולים היא הליכה או ריצה על מדרכה לוהטת או משטחים אחרים, כמו למשל מגרש טניס. סיבות אחרות יכולות להיות שריפה או כוויה כתוצאה ממגע עם כימיקלים.

חתול על מדרכה

איך מזהים כוויות בכריות כפות הרגליים?

הכלב או החתול יראו סימנים של אי נוחות: יחזיקו את הכפה הפגועה באוויר, ילקקו אותה,  יצלעו או ייבבו תוך כדי הליכה. הכוויות יהיו גלויות לעין – שלפוחיות, קרע בעור או במקרים קשים כרית כף הרגל תאדים.

במקרים של כוויות קשות במיוחד, העור המגן על הכרית יכול פשוט להינתק מכרית כף הרגל.

וטרינרית מטפלת בכוויות בכריות כפות הרגליים של כלב

כיצד ניתן להימנע?

בכדי להימנע מכוויות בכריות כפות הרגליים, יש לדאוג לתרגל הליכה על בטון לאורך כל השנה כדי שעור כריות כפות הרגליים של הכלב או החתול יתעבה ויטיב לעמוד בלחץ.

בחודשי הקיץ, כדאי לקצר את זמן הטיול על הבטון לשעות פחות חמות או להקפיד לטייל על משטחים שאינם בטון כמו אדמה או דשא.כלב רץ על דשא

תמיד כדאי לבדוק

תמיד כדאי לבדוק שהמדרכה לא חמה מידי

איך אפשר לדעת אם המדרכה חמה? שימו יד על המדרכה. אם זה חם מידי בשבילכם, זה חם מידי גם בשבילם.

ותמיד תמיד,, כדאי לבדוק את כריות כפות הרגליים בכל פעם שהחתול או הכלב חוזרים מטיול בחוץ.

כיף!