כלבלב חדש: אימוץ של גור חדש זה תמיד כיף

להביא כלבלב הביתה זו התרגשות גדולה וכמו שמתכוננים להצטרפותו של תינוק למשפחה, כדאי להתכונן גם לבואו של התינוק הפרוותי. כדאי שתוודאו שיש לכם מה שנחוץ.

7 דברים שכדאי שיהיו לכם:

ארגז בגודל המתאים

כלבים אוהבים “מאורות” חמימות – מקום ששייך רק להם ובו יוכלו להתחבא. שימו לב שעל הארגז להיות בגודל מתאים שיאפשר לכלב לעמוד ,להסתובב ולרבוץ אך לא גדול מידיי כדי להפחית סיכויים ל”תאונות” (כלומר פיפי…) בתוך הארגז. את הארגז יש לרפד בשמיכה נעימה להתכרבלות.

ניתן גם כמובן לרכוש מיטה מיוחדת לכלבים בהתאם לגודל הגור אך יש לקחת בחשבון שהגור עלול ללעוס ולפרק אותה בשיניו.

כלבלב חדש? כדאי שיהיה לכם ארגז

כלוב אילוף ממתכת

מאלפים ממליצים להצטייד בכלוב אילוף ממתכת עבור הגור בהתאם לגודל הגור. הכלוב תוחם לגור גבולות בתוך הבית ,מספק לו מרחב בטוח ומאפשר לו לשהות בחברת בני המשפחה מבלי שיהווה מטרד. הגור ילמד במשך הזמן שזה מקומו ויכנס אליו ברצון. הכלוב מיועד גם לשינה לכן יש לרפד אותו בכרית או בשמיכה נעימה. רצוי להגיש לו אוכל ומים מחוץ לכלוב ולאחר הארוחה להוציאו לעשיית צרכים. רק לאחר מכן להחזירו לכלוב. הכלוב יכול לשמש כביתו גם בבגרותו.

כדאי שיהיה לכם כלוב אילוף ממתכת עבור גור הכלבים החדש

 

צעצועי לעיסה

לכלבלבים יש צורך בלעיסה ובחיכוך שיניהם הקטנות שרק בקעו, לכן הם ילעסו כל מה שנקרה בדרכם: נעלים, רהיטים ואפילו שטיחים. וודאו כי ברשותכם מגוון של צעצועי נשיכה לאפשר לו העדפה. הציעו לו תמיד צעצוע נשיכה כאשר אתם תופסים אותו  “על חם” כשהוא נושך משהו שלא שייך לו. חשוב לא להגיש לגור ללעיסה חפצים שימושיים מהבית שאינכם זקוקים להם כמו נעל בית או גרב ישנים כי הגור לא יודע להבחין בין חדש לישן…

הנה עוד טיפים שיעזרו לכם לעבור את התקופה הזו.

כדאי שיהיו לכם צעצועי לעיסה

רצועה וקולר

ישנם מגוון של קולרים, רתמות ורצועות. הרגילו את הגור שלכם לרצועה וקולר מיד בהתחלה. תנו לגור לענוד את הקולר או הרתמה ברחבי הבית וטיילו קצת ברצועה בין החדרים לפני שאתם מוציאים את הגור החוצה.

אל תמשכו ברצועה. תנו לגור ללכת בקצב שלו.

כדאי שיהיו לכם רצועה וקולר

 

ספריי דוחה כלבים

תמיד ישנם  חפצים בבית שאינכם יכולים להזיז אל מחוץ לטווח כפותיו (או שיניו…) של הגור כמו רהיטים למשל. כדאי שתרססו חפצים אלה בספריי דוחה כלבים.

קראו עוד על הכנת הבית לבואו של גור חדש

כדאי שיהיה לכם ספריי דוחה כלבים

מזון לגורים וקערות אוכל

גורים צריכים לאכול שלוש ארוחות ביום ויש לדאוג לקערת מים טריים זמינה כל הזמן. כדאי לרכוש מזון באיכות גבוהה כמו Taste of the Wild לגורים חשוב להקדיש תשומת לב לרשימת הרכיבים שעל גבי האריזה ולוודא כי המרכיב הראשון המצוין על התווית הוא “בשר טרי” – משום שזהו הרכיב החשוב ביותר במזון.

את המזון יש להגיש בקערת מתכת נקייה. יש לנקות את הקערה לאחר כל האכלה. קערת מתכת עדיפה על פלסטיק משום שהיא צוברת פחות חיידקים לאורך זמן השימוש. פלסטיק נשרט והצטברות חיידקים בשריטות אינה ניתנת לניקוי.

כמות המזון היומית שיש להגיש לגור מצוינת בטבלת ההאכלה על גבי האריזה, והיא מותאמת על פי משקלו  וגילו של הגור. יש להקפיד על מדידת המנה. איך מודדים נכון? תמצאו את ההסבר כאן

כדאי לבחור מזון מתאים

לניקוי הבית אחרי “תאונות” – חומר ניקוי אנזימטי בספריי

אפילו לכלבלב המחונך ביותר יש פספוסים, וכדאי להיות מוכנים ולנקות כמה שיותר מהר. חומר ניקוי אנזימטי, בניגוד לחומר ניקוי רגיל, גם מפרק את רכיבי הריח שכלבים יכולים להריח ובני אדם לא.
יש להימנע מחומרי ניקוי המכילים אמוניה, משום שאמוניה מריחה לכלבים כמו שתן – וכלבים אוהבים להטיל שתן במקומות שכבר הטילו שתן בעבר.

לא לשכוח לאחסן את חומר הניקוי במקום גבוה שאינו נגיש לכלבלב.

כדאי שיהיה לכם חומר ניקוי אנזימטי

ומה עכשיו?

עכשיו כשיש לכם כל מה שאתם צריכים, זה הזמן לקרוא כתבות נוספות וללמוד עוד על הגור החדש שעומד להצטרף למשפחה שלכם.כלבלב זה כיף :)