חברת דיאמונד – Diamond Pet Food

Diamond Pet Food

היסטוריית החברה

דיאמונד היא חברה אמריקאית משפחתית שנוסדה בשנת 1970 על ידי גארי של וריצ'ארד קמפטר, בני אותה משפחה (גיסים).
גארי וריצ'ארד חלקו חזון משותף – ייצור מזון פרימיום לכלבים ולחתולים במחירים נוחים. הם רכשו מפעל לא גדול בעיר "מטה" שבמדינת מיזורי וכך נולדה חברת "דיאמונד".
מיום היווסדה, חברת דיאמונד לקחה על עצמה את המחויבות להמשיך ולפתח באופן קבוע מוצרי מזון ותהליכי ייצור ברמה גבוהה, כך שחיות המחמד יקבלו את התזונה הטובה ביותר שאפשר ובמחיר סביר.
החזון כלל כמובן מחויבות לבטיחות המוצר, מה שהביא את החברה למובילות בתחום בקרת האיכות בתעשייה.

כיום:

בבעלותה של חברת "דיאמונד לחיות מחמד" 6 מפעלים בכל רחבי ארה"ב העונים על הביקוש הגדל ועולה.
חברת דיאמונד היא אחת החברות בעלות קצב הצמיחה הגדול ביותר בארה"ב בתחום חיות המחמד. היא משווקת את מגוון מזונותיה לכל 50 מדינות היבשת ומייצאת לכ- 100 מדינות ברחבי העולם.
את החברה מנהל כיום הדור השני של המייסדים, אשר גם הוא עדיין מאמין שלכל חיית מחמד מגיע ליהנות ממבחר מזונות חברת דיאמונד, כולל הכלב והחתול שלך.

מותגי החברה הנמכרים בארץ הם:

צפו בסרטון החברה:

בטיחות המוצר

בחברת דיימונד מייחסים חשיבות עליונה לאמינות ובטיחות המוצר. החברה מחויבת לעבודה לפי פרוטוקולים מקצועיים ומחמירים במיוחד, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בנושא.
על בסיס קבוע נערכות בדיקות קפדניות של חומרי הגלם, סביבת הייצור, תהליכי הייצור ושל המוצר המוגמר.

בין הבדיקות המחמירות שנעשות ניתן למנות:

  • בדיקות לרעלנים (מיקוטוכסינים) – מיקוטוכסינים הינם כימיקלים רעילים הנוצרים על ידי פטריות העלולות להמצא בגרעינים מסוגים שונים כמו תירס ואורז. כל חומרי הגלם שנכנסים לייצור נבדקים באופן קפדני לנוכחות רעלנים. בדיקה נוספת נעשית על המוצר המוגמר כדי לוודא שהינו נקי לחלוטין.
  • בדיקות לנוכחות חיידקים – הבדיקות נערכות באופן שוטף בסביבת הייצור, בכל שלבי תהליך הייצור ועל המוצר המוגמר. כל חומרי הגלם המרכיבים את המזונות, כולל חומרי טעם טבעיים ופרוביוטיקה, עוברים מבחן לנוכחות החיידק סלמונלה עוד לפני השימוש בהם. כמו כן נערכים מבחני יציבות לחימצון לכל השמנים והשומנים בהרכבים השונים של המזונות.
  • בדיקות המוצר המוגמר – לפני שהמוצר המוגמר משוחרר להפצה, הוא עובר שורה נוספת של בדיקות מחמירות על ידי מעבדה מורשה חיצונית (אינה שייכת לחברת דיימונד). נלקחות דוגמאות מהמזונות ולאחר שהן עברו את כל הבדיקות הן נשמרות לאורך תקופת הזמן של חיי המדף של המוצר, לפחות 12 חודשים, כדי לעקוב אחר תקינותו משך התקופה.
  • איכות המים – בתהליך הייצור משתמשים במים שעברו טיהור בשיטת ה"אוסמוזה ההפוכה". בשיטה זו המים עוברים בלחץ דרך שורה של פילטרים עדינים כדי לסלק כל זיהום אפשרי. באופן כזה משתמשים בייצור במים מטוהרים שאין בהם מיקרואורגניזמים או כימיקלים אורגנים ואנאורגנים.
  • איכות האוויר באיזור הייצור – בכל אזורי תהליך הייצור ישנם פילטרים מיוחדים ונעשה גם שימוש בגז אוזון כדי להבטיח שבאזור הייצור האויר נקי מזיהומים.

אמינות ההרכב התזונתי

חברת דיימונד משתמשת ברכיבים תזונתיים מהאיכות הגבוהה ביותר. ההרכבים פותחו על ידי וטרינרים ותזונאים אשר בוחרים את חומרי הגלם – בשרים, פירות, ירקות וכל שאר הרכיבים מהאיכות הגבוהה ביותר ויוצרים מהם הרכב מאוזן ומלא המציע הזנה אופטימלית לחיית המחמד שלך.

פרוביוטיקה

כ- 70% ממערכת החיסון של חיית המחמד (וגם שלנו) נמצאת במעיים, מכאן מובנת החשיבות המירבית של השמירה על בריאות דרכי העיכול. מערכת העיכול מכילה אוכלוסייה טבעית של חייקים, בינהם חיידקים מועילים ובינהם חיידקים עם פוטנציאל מזיק. כל עוד נשמר האיזון ואוכלוסיית החיידקים החיובית במעיים שולטת על אוכלוסיית החיידקים השליליים, הרי שבעל החיים נהנה מבריאות טובה. כשהגלגל מתהפך נצפים סימני מחלה.

כדי לחזק את אוכלוסיית החיידקים הטובים במעיים ולהבטיח את עליונתה, מוסיפים בחברת דיימונד לכלל המזונות חיידקים מועילים מזנים מיוחדים. תוספת החיידקים המועילים נקראת פרוביוטיקה. בפעולה זו יש לוודא שחיידקי הפרוביוטיקה המוספים עמידים ושורדים לאורך כל תהליכי העיכול.

במזונות לכלבים משתמשים בזן K9. מקורו של זן חייקים זה הוא מהסביבה הטבעית של מעי הכלב ובכך מבטיחים שחיידקים אלה ישרדו בתנאי מערכת העיכול ולא יושמדו בסביבה הטבעית של המעיים. כדי להבטיח שחיידקים אלה ישרדו גם לאורך תהליך הייצור, מוסיפים אותם למזון רק לאחר תהליך הבישול. בכך מבטיחים שכל מנת מזון המוצעת לכלב תכיל תרבית של חיידקים פעילים חיים התומכים בבריאות מערכת העיכול ומחזקים את מערכת החיסון. כך יכול הכלב ליהנות מחיים בריאים ומלאי פעילות.
באופן דומה משתמשים במזונות החתולים בזן החיידק Viables Probiotics.
שני זני החיידקים הללו הנם טהורים ועברו מבחנים מחמירים בסטנדרט הומני כדי לוודא שאין בהם זיהומים או חיידקים מזיקים.

diamond-pet-food

לאתר החברה – www.diamondpet.com